Вінницький ліцей №18

Вінницький ліцей №18

Комунальний заклад “Вінницький ліцей №18” Вінницької міської ради

Душа українського народу в писанкових мотивах

Писанкарство – це унікальне мистецтво ручної роботи, яке має глибокі історичні коріння в Україні. Це мистецтво виготовлення писанок, тобто яєць, на яких наноситься орнамент та символіка за допомогою різноманітних кольорів та технік. Сьогодні учні ліцею вчилися працювати с писачком, віском та фарбами. Подивіться що з цього вийшло!
📌Писанкарство має важливе місце в українській культурі та традиціях, і його символіка надає особливого значення кожній писанці.
📌 Кольори та їх символіка
У писанкарстві велику роль відіграють кольори, які використовуються для розмальовування писанок. Кожен колір має свою власну символіку та значення. Наприклад, червоний колір символізує любов, сім’ю та щастя, жовтий – золото та багатство, а синій – небо та відкритість. Вибір кольорів для писанки може виражати певний настрій чи побажання.
✒️Орнаменти та їх знаки

Орнаменти, що прикрашають писанки, також мають велике значення. Українські писанки часто прикрашаються різними геометричними візерунками, квітковими мотивами та соняхами. Кожен орнамент має свій власний знаковий сенс і символіку. Серед них можна знайти символи родинного щастя, родючості та захисту від злого ока.