Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розміновування відзначається щорічно 4 квітня відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/60/97.
4 квітня у Вінницькому ліцеї №18 було проведено зустріч за участі громадської спілки «Координаційна рада ветеранів силових структур та Атовців Вінниці та Вінницької області» – Олександр Дятчук, заступник голови; Вінницького полку громадської спілки «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове Братерство України» – Михайло Огородник, заступник командира полку; Громадської Ради при обласній Раді – Наталія Морозова, голова ГР; та бойового розвідника Василя Любуня. Розпочала зустріч директорка Вінницького ліцею №18 Катерина Поджаренко, яка підкреслила значення подібних зустрічей, їх актуальність та глибоку стурбованість величезними гуманітарними проблемами, спричиненими наявністю мін та вибухонебезпечних залишків війни.
Довідка: Генеральна Асамблея ООН 8 грудня 2005 року проголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розміновування. Протимінна діяльність включає навчання протидії ризикам та інформування про правила поведінки в районах минулих бойових дій, маркування небезпечних ділянок і складання їх карт, обстеження та очищення місцевостей від боєприпасів, мін або саморобних пристроїв, допомогу постраждалим від підривів.
Через повномасштабне вторгнення рф на територію України проблема мін та вибухонебезпечних предметів набула особливої гостроти. За оцінкою фахівців неурядової організації Mines Advisory Group (MAG), у зв’язку з бойовими діями більше 40% територій України заміновано. Нині Україна вважається найзамінованішою країною у світі.