Перегляд та обговорення старшокласниками стрічки “Червоне намисто”

Кожного року у четверту суботу листопада світ вшановує пам’ять жертв Голодомору. Протягом тижня учні 9, 10, 11 класів в оновленому кінозалі ліцею переглядали та обговорювали короткометражну стрічку “Червоне намисто”. Цей фільм побудований на життєвій ситуації, коли щаслива сім’я позбавляється опори: зникає батько, який поїхав шукати продовольство, а мати і дочка, завдяки глибокій вірі і силі духу, виживають і чекають на його повернення додому. “Червоне намисто” – це художній фільм про найлютіший період Голодомору і недитяче випробування голодом у 1932–1933 роках.Сюжет базується на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни із української сільської родини, яка проживала у часи Голодомору на Кіровоградщині. Без хліба, без іграшок, з надією вижити. Фільм захоплює, змушує співпереживати героям і, врешті, завдяки оптимістичному фіналу вселяє віру в краще майбутнє. Учні співпереживати героям, а під час обговорення згадували, що таке геноциди, гідність, свобода, згуртованість.