Щороку перед Великоднем у маленькому німецькому містечку Заальфельд «розцвітає» незвичайне дерево. Прикрашене тисячами барвистих писанок, горить воно яскравим вогником. Сьогодні і ми прикрашали наше дерево у Комунальний заклад “Вінницький ліцей № 18” разом з ARCHIпростір– АРХІТЕКТУРИ ДЛЯ ДІТЕЙ.
Погляньте,що у нас вийшло
Довідка
У місті Заальфельд, живе чоловік, звати його Волкер Крафт. Рівно півстоліття він перед Великоднем прикрашав крашанками яблуню у себе в саду, бо хотів аби його діти після зимової сірості побачили, щось барвисте і красиве.
Коли пан Крафт 1965 року вперше прикрасив яблуню, була вона геть невеличка. Вистачило 18 пластикових яєць. Дерево росло, крашанок ставало більше. До пластикових яєць додалися крашанки плетені гачком та видутки — писанки на порожній яєчній шкаралупі. Робила їх дружина Волкера Крафта, Крістіна. Дітям, звісно, дозволяли крашанки розфарбовувати.
Роки йшли, дерево росло, рахунок великодніх яєць пішов на тисячі. Врешті про шикарне великоднє дерево дізналися журналісти. Про яблуню родини Крафтів написали ледь не всі імениті видання світу. Зараз на великодній яблуні пана Крафта їх щонайменше 10 тисяч.
Насправді цій традиції тисячі років. Вважають, що з’явилася вона саме в Німеччині, ще у дохристиянські часи. Яскраві крашанки, як символ вічного життя, розвішували на дереві закликаючи весну. У християнську добу дерево з крашанками та барвистими стрічками Osterbaum — стало частиною Великодніх звичаїв і здобуло популярність в інших країнах Європи.